Jei nusprendėte išbandyti laimę ir pradėti prekybą internete, tikriausiai susidūrėte su pirmuoju iššūkiu – tai internetinių parduotuvių kūrimas. Internete tiesiog apstu informacijos ir patarimų, ką reikėtų daryti norint pasiekti geriausių rezultatų, tačiau informacijos yra tiek daug, jog dažnas žmogus pasimeta ir tiesiog nebežino ko jam griebtis.
Ką rekomenduojame padaryti mes – visų pirma nusistatykite savo poreikius. Tai leis geriausiai pasirinkti platformą ir naudojamas technologijas. Internetinių parduotuvių kūrimas galimas įvairiais pagrindais, todėl labai svarbu prieš pradedant išsiaiškinti, ko jums iš tiesų reikia. Čia tas pats kaip statyti namą – pamatus galite išpilti tik tuomet, kai turite detalų planą kas ir kaip turės atrodyti.
Jei esate tik pradedantysis, neturite didelio biudžeto ir apskritai abejojate projekto sėkme, tikriausiai pats geriausias variantas būtų ne kurti ar pirkti internetinę parduotuvę, o ją tiesiog išsinuomoti. Net ir Lietuvoje apstu pasiūlymų, kur vos už keletą ar kelioliką eurų per mėnesį galite išsinuomoti profesionaliai atrodančią parduotuvę. Kuom tai gerai? Tokios parduotuvės valdymas labai paprastas, jums nereikės rūpintis jokiais techniniais dalykais ir galėsite pradėti dirbti iš karto. Taip pat jums nereikės rūpintis serveriais ir kitais niuansais, kurie gali pasirodyti sudėtingi. Taip pat galite startuoti su labai maža kaina, todėl toks pasirinkimas labai patrauklus. Kokie tokio pasiūlymo minusai? Tokia elektroninė parduotuvė turi ribotą potencialą augti. T. y. jei labai išsiplėsite, norėsite patalpinti labai daug prekių ar gauti naujų technologinių sprendimų, jums to padaryti arba nepavyks, arba kainuos labai daug.
Jei planuojate didelį projektą ir į jį dedate daug lūkesčių, tikriausiai geriausias sprendimas yra kurti parduotuvę patiems. Arba samdyti profesionalą, kuris tai padarytų už jus. Žinoma, tai užtruks daugiau laiko ir kainuos daugiau pinigų, tačiau turėsite visiškai nepriklausomą, savarankišką projektą, kurio valdymas ir funkcionalumas bus tik jūsų rankose.
Gera internetinė parduotuvė turėtų būti intuityvi, t.y. užsukęs potencialus klientas neturėtų sukti galvos mąstydamas, kaip įsigyti prekes. Tai turėtų būti labai paprasta ir akivaizdu, kadangi priešingu atveju jūs tiesiog praradinėsite pinigus. Taip pat gera parduotuvė turėtų skatinti klientus pirkti papildomai – įsidėjus į krepšelį vieną ar kitą prekę, šalia turėtų atsirasti pasiūlymas pirkti kitas prekes, kurios galėtų būti aktualios. Taip pat internetinė parduotuvė turėtų palaikyti ryšį su klientais, t.y. net ir po apsipirkimo siųsti elektroninius laiškus su naujais pasiūlymais.
Gera internetinė parduotuvė pasižymi patogiu ir aiškiu prekių paieškos bei užsakymo procesu, patikimais apmokėjimo bei pristatymo būdais. Taip pat turėtų teikti kokybišką klientų aptarnavimą ir garantijas, užtikrinančias saugų ir patikimą pirkimo procesą. Todėl popierių perku tik internetu ir galiu rekomenduoti patikimą parduotuvę: https://papir.lt/produkto-kategorija/popierius/akvarelinis/