Pardavinėjant, nuomojant, ar siekiant įgyti papildomų pajamų pagal kitokią veiklos rūšį, įtikinėti nuomininkus, ar tai planuojančius pirkti asmenis, kad jūsų pasirinkimas yra optimaliausias, vien tik žodžiais gali būti sudėtinga. Dažnas žmogus yra linkęs patikėti faktais, konkrečiais sertifikatais, ar kitomis pažymomis, kurios galėtų paliudyti jūsų sakomus žodžius.
Iš esmės, bet kurioje ekonominės veiklos rūšyje, būtų galima rasti skirtingo pavidalo patvirtinimus suteikiančias agentūras – pavyzdžiui, įmonių atžvilgiu, tai galėtų būti auditas, nekilnojamo turto srityje – energetinio naudingumo sertifikatas. Kaip ir būtų galima numatyti, turinyje pateiksime esminę informaciją apie tai, kodėl gi energetinio naudingumo sertifikatas galėtų būti tas pagrindžiantis dokumentas, leisiantis lengviau derėtis su asmenimis, kurie planuotų pirkti, įsigyti, ar tiesiog išsinuomoti jūsų siūlomą nekilnojamą turtą. Be viso to, kaip papildoma paslauga, iš serijos „du zuikiai vienu šūviu“, pateiksime išsamesnę informaciją ir apie kitą priemonę – sandarumo testas.
Nežinome, ar kada teko jums pardavinėti, ar nuomoti, turimą būstą, tačiau vienas iš pagrindinių klausimų – „kaip gi su komunaliniais mokesčiais, kokias gi sąnaudas sukelia pastarieji?“. Žinoma, į šią sąvoką įprastai patenka ir administraciniai mokesčiai, kurie yra mokami tam, kad būtų galima palaikyti bendrą tvarką daugiabučiuose, pavyzdžiui. Vis dėlto, nepaisant jų, įprastai siekiant įvertinti komunalinių paslaugų sąnaudas, reikia turėti arba sąskaitas-faktūras, kurios galėtų pagrįsti jūsų žodžio teisingumą, arba pasinaudoti paslauga, kuri suteiktų pagrindžiantį dokumentą, kaip energetinio naudingumo sertifikatas.
Vis dėlto, dažnas žmogus pastaruoju metu yra linkęs pasikliauti sąskaitomis tik tuo atveju, jeigu nuomojasi – kai planuoja įsigyti, suvokdamas tai, kad teks pakloti didžiulius pinigus, dažniausiai renkasi didesnę reikšmę turinčias priemones. Be viso to, nereikėtų pamiršti, kad itin dažnai nutinka taip, kad žmonės priimtiniau perka tuos būstus, kurie dar yra tik statybų eigoje – kaip gi tuomet pateiksite sąskaitas, kaip tuomet gi įrodysite, kad fiziškai pastatas yra sukurtas taip, kad gyvenantiems žmonėms suteiktų pačias mažiausias įmanomas sąnaudas. Būtent tokiose situacijose ir dokumentai, kaip energetinio naudingumo sertifikatas, ar išrašas, gautas po sandarumo testo, ir galėtų idealiausiai atspindėti pačią situaciją.
Pasiginčyti su gautas rezultatais, atlikus aukščiau įvardytus testus, nesugebėtų tikriausiai, kad niekas – tai teisės tvarka pripažinti dokumentai, kurie tikrai, kad turi savitą svarą ir iš esmės tiesiogiai atspindi realią, faktiškai patiriamą, situaciją. Taigi, žinant, kad tai geriausia alternatyva, gal laikas pasinaudoti ja?