Nors didžioji emigracijos banga, kuomet tautiečiai masiškai plūdo iš Lietuvos ir ieškojo skalsesnės duonos svetur, jau seniai praeityje, vis dar yra daug žmonių norinčių išbandyti savo laimę svetur ir susikurti stabilesnį rytojų. Nors Lietuva per tuos metus padarė didelius žingsnius į priekį, niekam nėra paslaptis, jog atlyginimai mūsų šalyje vis dar yra gerokai mažesni nei vakarų ar šiaurės Europoje.
Geriausia yra tai, jog darbą svetur gali rasti kone kiekvienas – tiek ir darbuotojas be jokių specifinių įgūdžių ar specialybės, tiek ir itin kvalifikuotas specialistas. Tiesa, darbas užsienyje yra ne tik geriau apmokamas, tačiau dažnu atveju ir kur kas sudėtingesnis, labiau varginantis, todėl nereikėtų galvoti, jog bus labai lengva ir galėsite iš karto džiaugtis susikrautais turtais.
Ilgalaikis darbas užsienyje gali būti sunkus ir dėl to, jog būsite atskirti nuo savo šeimos bei draugų, gimtojo krašto. Emigrantai dažnai susiduria ir su psichologinėmis problemomis, todėl reikėtų savęs neperspausti ir į viską žiūrėti racionaliai. Dar prieš išvažiuojant reikėtų įvertinti savo galimybes ir priimti protingą sprendimą.
Ne ką mažiau svarbu yra ir pasirinkti teisingą kelionės kryptį. Kiekviena šalis turi savo specifiką, kuri tinka ne visiems. Taip pat skiriasi ir darbo užmokesčiai bei pragyvenimo lygiai, todėl būtina tai žinoti dar prieš perkant lėktuvo bilietus.
Tikriausiai daugiausiai emigrantų priglaudusi šalis yra būtent Jungtinė Karalystė. Vienas didelis pliusas yra tas, jog šioje šalyje šnekama angliškai, o šią kalbą moka ir daugybė lietuvių. Taip pat čia labai gera infrastruktūra emigravimui – kadangi daugybė lietuvių jau yra tai darę prieš jus, internete nesunkiai rasite informacijos kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje. JK gyvena daug lietuvių, į kurių bendruomenę taip pat galėsite kreiptis pagalvos, kai to prireiks.
Atlyginimai Jungtinėje Karalystėje yra kelis kartus didesni nei Lietuvoje, tačiau reikėtų nepamiršti, jog ir pragyvenimo kaina (o ypač gyvenamojo ploto nuomos) ten yra ženkliai aukštesnė. Jei norite užsidirbti ir sutaupyti, jums greičiausiai teks gyventi ganėtinai prastomis sąlygomis ir dalintis savo erdvę su kitais darbininkais.
Kitas populiarus pasirinkimas – Skandinavija. Čia užsidirbti galima dar daugiau nei Jungtinėje Karalystėje, tačiau tikėtina, kad teks dirbti sunkesnius darbus. Taip pat svarbu nepamiršti ir kalbos barjero, kuris gali pridaryti įvairiausių sunkumų.
Nepamirškime ir Vokietijos – darbas užsienyje , o ypač šioje šalyje, ypatingai išpopuliarėjo pastaraisiais metais. Šalis yra pakankamai netoli Lietuvos, o atlyginimai ten ne ką nusileidžia tiems, kurie mokami Jungtinėje Karalystėje.