Jeigu mąstote apie darbą statybose su savivarčiu, žinokite, kad vien tik naudoti savivarčiai sunkvežimiai nebus tai, ko reikia, kad galėtumėte dirbti. Dar reikės ir pasiruošti, ir nusiteikti, o gal ir reikiamą pažymėjimą gauti.
Reikalingas kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimas
Jeigu planuojate naudoti savivartes puspriekabes ir savivarčius, jums reikės kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Taip, kaip su moto priemone važiuoti galite tik turėdami atitinkamas teises, taip yra ir su savivarčio vairavimu. Tad, kaip ir kitų teisių laikymosi atveju, keliaukite į „Regitrą“ ar iš pradžių į vairavimo mokyklą pasirinktą, ir kibkite į mokslus.
Kuo daugiau praktikos, tuo geriau
Aišku, naudoti savivarčiai sunkvežimiai bus lengviau, kada turėsite daugiau praktikos. O niekas nesakė, kad kažkas yra neįmanoma. Stenkitės turėti daugiau važinėjimo praktikos, o ne tik tiek, kiek yra būtina, norint išlaikyti teises. Sakoma, kad moterys dažniau samdomos dirbti krano operatorėmis, nes yra kruopštesnės. Kuo sunkesnį ir didesnį automobilį valdai, tuo kruopštumo daugiau ir prireikia. Panašiai yra ir su savivarčiu ar kita didesne statybine transporto technika. Tad ir jūs būkite itin atidūs ir stenkitės daugiau pasipraktikuoti, prieš atsidurdami realiose statybų aikštelėse ir statybų situacijose.
Darbo sąlygas lemia oras
Jeigu būsite autonomiškai dirbantis savivarčio vairuotojas, prieš pradėdamas tokį darbą, veikiausiai skaičiuosite, kaip viskas vyks, kaip vykdysite darbus, kaip rezervuosite laiką ir kaip tarsitės su klientais. Tačiau dar prieš pradedant skaičiuoti, kiek uždirbsite iš savivarčio nuomos ar eksploatavimo, numatykite, kad orai visą sezoną nebus geri. Apskritai, dažniausiai statybos vyksta vasarą, bet per lietų viskas sustoja. Sezonai būna įvairūs, ir sausi, ir drėgni. Kai lyja – visi ilsisi ir laukia, kada pradės dirbti vėl. Tik labai retais atvejais statybose yra dirbama blogomis oro sąlygomis, per lietų. Tad ir jūsų nuomojama technika turės palaukti saulės spindulio.
Rengia ir profesinio ruošimo centrai
Jei tikrai norite užsiimti tokia veikla, galite keliauti į profesinio rengimo centrą – tikrai rasite tokių, kuriuose galima specialiai apsimokyti naudoti tokią techniką. Pavyzdžiui, Vilniuje yra net keli profesino rengimo centrai, kuriuose yra mokomi krano operatoriai. Tad galėtumėte ne tik vairuoto savivartį, bet ir būti krano operatoriumi.
Sunku rasti gerų darbuotojų
Turint noro, viskas lengva ir įmanoma. Ne kartą įvairūs su statybomis susiję žmonės pastebėjo, kad gerų vairuotojų rasti tikrai sunku, tad jei jūs būtent toks – jums atviros visos durys.
Gerų ir motyvuotų darbuotojų statybos sektoriuje surasti gana sunku, o jų neretai ir trūksta. Tačiau pastebiu, kad vis daugiau įmonių samdosi užsieniečius, kurie turi reikiamą kvalifikaciją ir gerai išmano savo darbą. Įdarbinimo agentūros gali padėti surasti reikiamą darbuotoją ir sutvarkyti reikalingus dokumentus, jog užsieniečiai galėtų oficialiai dirbti Lietuvoje.