Šiais laikais sertifikuotos svarstyklės internetu pateikiamos tikrai ne prastos, o labai modernios. Tai svarstyklės, turinčios daugybę išmanių funkcijų ir galinčios savo pažanga prilygti daugybei kitų dabartinių įrenginių. Tačiau, jeigu piešiame svarstyklių logotipą arba įsivaizduojame jų ženklą, pirma į galvą ateina tokių mechaninių, prastesnių, senovinių svarstyklių arba netgi svarelių vaizdas. Jis gali būti ir labai gražus, tačiau realiai praktikoje tokių svarstyklių jau niekas seniai nenaudoja. Taigi, dabar šiek tiek apie tai, kokios būdavo seniau svarstyklės, ir kaip jos išsivystė iki dabartinių.
Pačios pirmosios svarstyklės
Pačias pirmąsias svarstykles apskritai galima įsivaizduoti tiesiog kaip pirminio fizikos dėsnio pritaikymą paprasčiausioje formoje. Svėrimas vykdavo lyginimo principu. Būdavo vienas daiktas, turintis bendrinį svorio matą, o pagal jį lyginami kitokie svoriai. Yra toks vaikų žaidimas, kurio metu jie "druską sveria“. Du vaikai sustoja nugaromis, susikabina už parankių, ir pasilendami vienas kitą iškelia. Žaidimas pavyksta, kai vaikų svoris vienodas, nes kiekvienas gali pakelti, kiek pats sveria.
Svarstyklės su svareliais
Tuo pačiu principu daugybę metų prekyboje naudotos mechaninės svarstyklės su svareliais. Ant vienos lėkštės dedamas daiktas, ant kitos lėkštės – svareliai, atitinkantys tam tikrus svorius. Kada svarstyklės išsilygina, sudedama bendra suma iš svarelių, ir ji prilygsta tam svoriui, kokį užima ant kitos lėkštės sudėti dalykai.
Mechaninės svarstyklės
Su šiomis svarstyklėmis dar ir dabar daug kas sveriasi. Tai panašiu principu padarytos svarstyklės, tačiau kartu modernesnės, nes nėra svarelių. Mechanizmai reaguoja į svorį, kai jis uždedamas, juda rodyklė. Kuo daugiau svorio, tuo labiau sukasi rodyklė. Nors iš tiesų, mums tik atrodo, kad sukasi rodyklė. Nes sukasi ne ji, o po ja esantis diskas su surašytais svoriais. Tokias svarstykles kai kurie žmonės ir dabar mėgsta labiau negu elektronines. Kaip patys sako, dėl ko – nes tokias vėliau gali ir pats pasitaisyti, jeigu kada sugestų. O su elektronika, išsiardęs ją, jau nieko nepakeisi.
Dabartinės svarstyklės
Tačiau dabartinės svarstyklės neapsiriboja vien tuo, kad užuot mechaniškai besisukus diskeliui, mes matome skaičiukus ekranėlyje. Dabartinės svarstyklės gali būti išmanios ir turėti tiek pat visokių naujų, anksčiau neįsivaizduotų funkcijų, kaip kokia išmani televizija. Jos gali nurodyti ir žmogaus kūno masės indeksą, ir būtent riebalų ar kitos medžiagos masę, ir daug kitokių dalykų. Taigi, su dabartinėmis svarstyklėmis daugiausiai malonumo patiria tie, kam patinka išmanios technologijos.