Sakoma, kad visi turime savo profesines ligas. Sėdintiems daug prie kompiuterio, sugenda stuburas, žiūrintiems daug į ekraną, nusilpsta akys, sportininkai dažnai turi traumų, o kuo serga renginių vedėjai? Kokios gali būti profesinės ligos tų, kurie per vestuves visus priverčia linksmintis, o per laidotuves verkti? Renginių vedėjai taip pat galėtų išvardinti savo TOP ligų dešimtuką, tačiau šį kartą apsiribosime ir mažesniu negalavimų skaičiumi.
Klausa
Visų pirma, jiems dažnai nepasiseka su klausa. Jų darbo vieta dažniausiai yra arba scena, arba prie scenos. Vestuvinių renginių vedėjai galbūt susiduria su mažesniu triukšmo ir garso kiekiu, tačiau kituose renginiuose vedėjai nuolat leidžia laiką prie kolonėlės. Būgnininkai muzikos grupėse naudoja ausų kištukus, kad saugotų ausis nuo garso. O vedėjams dažnai reikia būti akyliems ir įtemptai sekti visą renginį, kad vėliau galėtų tinkamai pristatyti, pakomentuoti ir atlikti savo darbą. Tad susilpnėjusi klausa, spengimas ausyse, prastas girdėjimas viena ar kita ausimi – tai kartais nutinka ir geriausiems renginių vedėjams, ilgiau padirbusiems scenoje.
Gerklės ir balso stygų ligos
Kaip ir dainininkams, renginių vedėjams dažnai tenka girdėti ligas, susijusias su balsu, gerkle, kalbėjimu. Nors jie ir turi mikrofonus, tačiau daug kam dažnai tenka į juos kone šaukti, kad jie būtų išgirsti. Tad gerklės ir balso stygų ligos irgi patenka į profesinių ligų sąrašą. Kartu tai labai blogos ligos, daug labiau kenkiančios karjerai negu klausos bėdos. Kadangi vedėjai komunikuoja balsu. Jeigu jie grįžta iš renginio skaudančia gerkle, užkimę, tai gali netgi reikšti, kad jie turės staiga atsisakyti užsakymo, laukiančio kitą vakarą. O gal vykti ten ir su silpnu balsu pravesti renginį. Tačiau tada yra rizika, kad net to paties renginio pabaigoje balsas pasibaigs, o gal jis pradings kitą dieną. Taigi, vedėjai visada labai rizikuoja savo balsu.
Nemiga, nervai
Renginiai vyksta tuomet, kai mes ilsimės. Tada vedėjai dirba. Tai gali būti vėlus vakaras, savaitgalis, gali būti netgi naktis. Dėl to genda vedėjo miegojimo ritmas ir atsiranda nervų problemų. Sakoma, kad viešo kalbėjimo baimė yra viena didžiausių pasaulyje, ji net didesnė negu mirties baimė. Dėl to nemiga ir nervai gali nuolat kankinti, jaučiant įtampą darbe. Prastas virškinimas seka jau kaip simptomas iš didelės įtampos. Kita vertus, jį gali sąlygoti ir per renginius valgomas nesveikas maistas.