Kokybiška žoliapjovė palengvina kiemo priežiūros darbus, leidžia džiaugtis sveika ir žalia veja. Žoliapjovės jūsų sodo darbams gali skirtis įvairiais kriterijais, todėl neskubėkite priimti sprendimo – visų pirma racionaliai įvertinkite vieno ar kito gamintojo pasiūlymus, technikos atitikimą konkrečiai veiklai ir darbo pobūdžiui. Jei abejojate dėl savo sprendimo arba nežinote, kokia technine charakteristika turi pasižymėti naudojama įranga, pasitarkite su šios srities profesionalais ar parduotuvių konsultantais.
Tradicinė vejapjovė ar nešiojama žoliapjovė?
Vienas svarbiausių klausimų, į kuriuos turite atsakyti – ar norite didelės, stumdomos vejapjovės, ar nešiojamos žoliapjovės? Pastaroji rekomenduojama tuomet, jei jūsų veja yra „problematiška“, t. y. čia auga medžiai ar gėlės, gausu krūmų, augmenijos, nuožulnių skardžių ar kalniukų. Šiuo atveju nešiojama žoliapjovė padės siekti optimalių rezultatų. Ir priešingai – jei jūsų veja yra lygi ir nereikalauja sudėtingos priežiūros, rekomenduojame įsigyti tradicinę stumdomą techniką vejos priežiūrai.
Žoliapjovė ar krūmapjovė?
Kitas dažnas pirkėjų klausimas – kas geriau: žoliapjovė ar krūmapjovė? Krūmapjovės naudojamos profesionaliam darbui, paprastai – plonų medelių pjovimui. Tiesa, parinkus tinkamą darbinę įrangą, krūmapjovės gali būti naudojamos ir žolės pjovimui. Techniškai krūmapjovių konstrukcija yra gerokai sudėtingesnė, lyginant jas su žoliapjovėmis. Be to, tokia įranga kainuoja daugiau, kadangi jai naudojamos brangesnės gamybinės medžiagos. Žoliapjovės – tai įrenginiai, skirti žolės pjovimui. Primename, kad nešiojama žoliapjovė (liaudiškai vadinama „trimeriu“) netiks vejos priežiūrai, kadangi nupjauta žolė neatrodys gražiai (bus matyti nelygumai). Nešiojamos žoliapjovės dažniausiai naudojamos vejos pakraščiams, kalvoms, taip pat – medelių, krūmų ar alpinariumų priežiūrai. Ši įranga itin praktiškas sprendimas šaligatvių ar patvorės priežiūrai.
Elektrinės, akumuliatorinės ar benzininės žoliapjovės?
Žinomų gamintojų sodo įrankiai mėgėjams ir profesionalams skiriasi techniniais duomenimis. Atsižvelgiant į variklio darbą, visos žoliapjovės grupuojamos į tris tipus: elektrinę, akumuliatorinę ir benzininę įrangą. Elektrinės žoliapjovės yra lengviausios, tačiau jų varikliai negali pasigirti galia. Didžiausias minėtojo sprendimo trūkumas – laido ribojamas judėjimas.
Akumuliatorinės žoliapjovės užtikrina patogų ir neribotą judėjimą po sodą, be to, ši technika dirba tyliai, o naujausi žoliapjovių modeliai saugo gamtą. Iš kitos pusės, nors tokia įranga yra panašios galios kaip ir elektrinės žoliapjovės, jų svoris yra gerokai didesnis.
Benzininės žoliapjovės yra efektyviausias ir populiariausias sprendimas žolės priežiūrai. Rinkdamiesi žoliapjovę, įvertinkite jos variklį. Dažniausias sprendimas – dvitakis vidaus degimo variklis. Tiesa, didieji gamintojai jau siūlo keturtakčio variklio techniką – tokios žoliapjovės turi įsiurbimo ir išmetimo vožtuvus, kėliklius ir kitus profesionaliai įrangai būdingus elementus.